C__582 – Gelecek Nesil Rotatif Enkoder

TR-Electronic tarafından üretilen 58mm.’lik gövdesi ile yeni nesil rotatif encoderler, en gelişmiş ekipmanlarla bir araya getirilerek verimli bir tasarım sunmaktadır.

Manyetik enkoder olarak, bir turda 13 bit(tek tur) ve 12 bit tur(çoklu tur), isteğe bağlı olarak 16 bit çözünürlük tarayabilmektedir. Hassas optik tarama, tek turlu parçalarda 15 bit veya 18 bit’e bile olanak sağlar. Mutlak enkoderler servo flanş, kenetleme flanşı ve 15 mm’ye kadar delikli mil ile birlikte teslim edilir; optik tarama ile 15 mm’ye kadar kesintisiz oyuk mil de mevcuttur.

 

 

Kurulum alanına göre bağlantı noktaları oldukça önemlidir, aynı yönde olmaması adına; Tam şaftlı ve oymalı içi boş şaftlı (kör şaft) versiyonlarda, eksenel kablo çıkışı(şaftın karşısındaki yuva kapağında) veya radyal(şaftın yan tarafında) arasında bir seçim yapabilirsiniz. Rotatif enkoder gerçek değerinin güncellenmesi için 1 ms’den daha az bir döngü süresi, daha hızlı pozisyon kontrolü için sınırlama olmaksızın yeni C__582’nin kullanılmasını mümkün kılar. Çıktı ölçeklenebilirdir: Kırık dişli parametreleri (numaralandırıcı / payda), kapalı eksenlerin hassas şekilde kaydedilmesi için bile, neredeyse her dişli faktörünü eşler. TR’nin mutlak rotatif enkoderleri, parametre belirleme için ilgili kullanıcı organizasyonlarının standartlarını karşılar; kullanıcılar standart parametreleri bu şekilde işlemeyi kolay bulabilirler. Ayrıca, ücretsiz konfigürasyon standardına ek olarak mevcut olan tüm fonksiyonlara kolay erişim sunar. Hız değerlendirmesinin zaman temeli bir milisaniyeden bir saniyeye kadar serbestçe ayarlanabilir ve herhangi bir birimde de ölçeklendirilebilir. Sistemin durumunu her zaman bilmek, endüstri 4.0’ın en önemli yönlerinden biridir. Kullanımda veya bakım esnasında olması fark etmeksizin, C__582 uzun vadeli makine ve saha kontrolünde gerekli tüm ikaz ve tanı bildirimlerini sağlayacaktır. C__582’nin yeni nesil endüstriyel standart rotatif enkoderleri daima en gelişkin çip türleriyle donatılmıştır ve 4.0 endüstri sektörünün en güncel iletişim standartlarını desteklemektedir. Var olan veriler çalışma esnasında eş zamanlı süreç betimi aracılığıyla aktarılmaktadır. Böylelikle mutlak veya önceden ayarlanmış dengeleme, aktif saha operasyonu esnasında da kontrol devir sistemiyle senkron bir şekilde çalıştırılabilir. Yeni nesilde mil duraklamalarına gerek duyulmayacaktır.
Mutlak değerli rotatif enkoderlerin yeni nesli daima çağdaş endüstriyel eternet sürümlerini desteklemektedir. Mevcut durumda bunlar Profinet, EtherCAT ve Ethernet/IP olarak belirlenmiştir.

/ Haberler
C__582 - Gelecek Nesil Rotatif Enkoder - TR Electronic Türkiye ve Ortadoğu Distribütörü

C__582 - Gelecek Nesil Rotatif Enkoder

TR-Electronic tarafından üretilen 58mm.’lik gövdesi ile yeni nesil rotatif encoderler, en gelişmiş ekipmanlarla bir araya getirilerek verimli bir tasarım sunmaktadır.